RÁMOMAT - naše rámy na mieru s VIZUALIZÁCIOU A EXPEDÍCIOU DO 48 HODÍN > KLIKNITE TU <

Novinky
22.12.2022
2022-12-22 | Krásne Vianoce a šťastný nový rok!
Vážení zákazníci, rok je takmer na konci a my sme radi, že ste ho strávili s nami. Len vďaka Vám sme mohli vyrobiť tisíce rámov, rozšíriť kolekciu o... čítať celé
29.11.2022
2022-11-29 | Vylepšujeme naše stránky
aktuálne pracujeme na zlepšení nášho webu, prehadzujeme kategórie, dopĺňame obrázky. čítať celé
11.07.2022
Prvý rok po presťahovaní
Je to tu! Ani sme sa nenazdali a už môžeme oslavovať prvý rok v našej novej hale v ulici Drahoňovského v pražských Repich. Presťahovali sme sa z lege... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Vlastná farba závesného systému

Farbenie závesných systémov

V poslednej dobe sa objavujú požiadavky na vlastnú farbu závesného systému. Napríklad máte v hoteli hnedé steny a prajete si, aby galerijný závesný systém Clickrail splynul so stenou.

Variantov je niekoľko. Buď si môžete kúpiť pretierateľnú lištu, ktorá je natretá základovou farbou, na ktorú chytá rad lepších maliarskych farieb, odporúčame natieranie štetcom skôr než valčekom, ale záleží na Vašich schopnostiach. Väčšinou používame napríklad farby Dulux. Ideálne je si vyskúšať, či farba drží dobre.

Druhý variant je, že si lištu streknete kvalitným sprejom, z našich skúseností ich na liste drží tak 80%. Zlé skúsenosti máme so sprejom Colorworks (ktorý sa dá z lišty zoškrabať), naopak DupliColor, alebo Motogip sa ukázali ako vhodné (väčšinou striekame na lišty so základovou farbou)

Posledný a najkvalitnejší variant je prášková lakovňa. Farba je na lištu nastriekaná v elektrostatickom poli a následne prejde pecou o zhruba 200 stupňoch Celzia. Farba je potom veľmi pevne zakotvená do lišty závesného systému. Nevýhoda je, že do lišty sa musia na krajoch vyvŕtať 2 otvory, aby bolo možné lištu zavesiť do striekárne. Lišta sa vešia na vodivé drôtiky tak, aby bolo možné lištu nabiť správnym elektrostatickým pólom a farba sa dobre chytila. Lišty potom teda nie sú 3 metrové, ale musia sa o cca 2cm na každej strane skrátiť. Druhá nevýhoda je pomerne vysoká cena - niekoľko tisíc korún za namiešanie farby a prípravu na striekanie. Pokiaľ sa ale jedná o desiatky alebo stovky metrov, je tento variant lacnejší a predovšetkým najkvalitnejší.

Farebná škála, ktorá sa dá použiť ako pre spreje, tak pre práškovú lakovňu je pomerne široká a obsahuje niekoľko sto farieb. Konkrétne je možné vyberať z palety farieb RAL. Tento vzorkovník Vám ukážu takmer kdekoľvek, kde sa predávajú farby. Lepšie drogérie, Hornbachy, alebo u nás v predajni rámovanie Dantik na Prahe 5 v Hlubočepoch, kde si zároveň môžete závesný systém kúpiť a ihneď odviezť, pretože odtiaľ ho distribuujeme do celej našej veľkoobchodnej a maloobchodnej siete.

Pokiaľ budete mať záujem o kalkumáciu na vlastnú farbu, napíšte nám na eshop@dantik.cz

DANTIK, s.r.o. / Praha 5 / telefon: +420 251 680 209 / e-mail: eshop@dantik.cz / IČ: 63075652

Podľa zákona o evidenci tržieb je prodávajúci povinný vystaviť kupujůcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatů tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.

 

     

 

 Dantik.cz na FAVI.sk

 

DANTIK, s.r.o.