RÁMOMAT - VYSKÚŠAJTE ZADARMO VIZUALIZÁCIU RÁMOV

Novinky
22.12.2022
2022-12-22 | Krásne Vianoce a šťastný nový rok!
Vážení zákazníci, rok je takmer na konci a my sme radi, že ste ho strávili s nami. Len vďaka Vám sme mohli vyrobiť tisíce rámov, rozšíriť kolekciu o... čítať celé
29.11.2022
2022-11-29 | Vylepšujeme naše stránky
aktuálne pracujeme na zlepšení nášho webu, prehadzujeme kategórie, dopĺňame obrázky. čítať celé
11.07.2022
Prvý rok po presťahovaní
Je to tu! Ani sme sa nenazdali a už môžeme oslavovať prvý rok v našej novej hale v ulici Drahoňovského v pražských Repich. Presťahovali sme sa z lege... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

montáž závesného systému na obrazy Artiteq

Z dôvodu nedostatku personálu sme bohužiaľ nútení pozastaviť montáže závesných systémov

Napriek tomu, že ako oficiálni distribútori spoločnosti Artiteq, (prednému výrobcovi závesných systémov) sme presvedčení, že montáž zvládne prakticky ktokoľvek s vŕtačkou, vykonávame aj montáž ako takú.

Pri zákazkách nad napríklad 15 metrov, mimo Prahy či pri väčšej zložitosti interiérov, či výške je potrebné kalkulovať montáž konkrétne, avšak pokiaľ si zakúpite napríklad jeden set originálneho závesného systému na obrazy Artiteq, je možné počítať s cenou za montáž okolo 4500 Kč.

 

Súčasťou balíčka je:

 • Doprava po Prahe
 • Premeranie steny profesionálnym detektorom na kov, rúrky, drôty atď v hodnote 20.000 Kč
 • Montáž do sadrokartónovej steny, alebo murované s omietkou pár mm (nie betónové, ani steny, z ktorých vypadávajú kusy omietky) vo výške do 3,5 metra.
 • Zameranie, narezanie na presný rozmer.
 • Práca na 1 set (max 1,5 hodiny) čo by malo bohato stačiť.

 

Účtovanie materiálu:

 • Môžete si kúpiť celé sety
 • Môžete si objednať konkrétne diely a my ich rovno privezieme narezané
 • Môžete si objednať predpokladaný počet celých líšt, mi ich namontujeme av prípade že budú celé tyče vám ich následne odúčtujeme.

 

Objednávka montáže:

Ideálne je objednať si to, čo predpokladáme, že bude treba namontovať, aby sme mali so sebou dostatočné množstvo. Po objednávke sa s Vami spojí niektorý z kolegov, s ktorým preberiete jednotlivé detaily, ktoré je lepšie vyriešiť po telefóne. Je vhodné, aby už bola urobená nejaká „objednávka“ teda aby v našom systéme ste mali zákaznícke číslo, predpokladané množstvo tovaru atď, teda aby kolegovia mali základné informácie.

 

Čas montáže:

Pri objednávke (akonáhle vám niektorý z kolegov zavolá) sa zároveň dohodnete na termíne montáže. Berte prosím do úvahy, že v cene je montáž v pracovných dňoch / hodinách, teda od 9 do 17:00, ak by ste potrebovali montáž vykonať v inom čase, je potrebné sa priamo dohodnúť s kolegom, ktorý bude montáž zaisťovať. Mimo tento čas sa účtuje individuálny príplatok.

 

Platba:

Platba je možná buď priamo v eshope s tým, že v prípade preplatku, alebo nedoplatku sa po montáži doúčtuje zvyšok, alebo v hotovosti pri montáži. Pokiaľ ale zvolíte v hotovosti pri montáži, nie sme schopní Vám na mieste vystaviť faktúru – tú Vám potom môžeme poslať poštou, alebo elektronicky. Pri platbe v momente inštalácie nie je možné platiť kartou.

 

Montáž pod stropom:

 
Montáž click-rail cca 5mm pod strop (ak sa montuje, vieš, začína byť trochu problém s krivosťou stropu, vŕtačka, ktorá má čiastočné odsávanie nedokáže dobre odsávať.)Montáž Conture-Rail slabá lišta nie je vhodná na montáž úplne pod strop z podobného dôvodu ako Click-Rail, avšak tým, že je lišta drobnejšia pri rovnakom vŕtaní a priskrutkovaní kameňov (úchytiek) ako pri click Railu je lišta nižšie pod stropomMontáž tesne pod stropom je možná, ale je časovo náročnejšia, od vŕtačky sa sype viac nečistôt.

 

Napájanie:

Treba brať do úvahy, že pokiaľ si merajú remeselníci lištu priamo u Vás, režú jej ručne, rez sa potom schová pod krytku, pokiaľ ale chcete napojiť lištu dohromady napríklad mať 5,5 metra v kuse, musí sa na spoj dávať originálny koniec lišty , prípadne porezaný na píle, potom teda máte napríklad 3+2,5 metra.

Rozmyslite, v prípade napájania, kde chcete aby bol rez, ten síce nie je vidieť veľa, ale predsa len sa trošku objaví, niekto ho chce napríklad v strede steny, čo 5,5/2´2,75 (z každej napríklad 3 metrovej lišty zahodí 25cm, nezostane mu teda 50cm, ktoré by niekde mohol použiť, ale iba 2 kúsky.) S tým Vám ale na požiadanie radi pomôžu naši montéri.

 

Zlozitejšie múry a práce:

 

 • Betónový múr do betónu sa samozrejme vŕta trochu horšie.
 • Starý barák (silná omietka) občas narazíme na starý barák, či už z tehál, alebo kameňa, kde je pomerne hrubá vrstva omietky. Problém nastáva v momente, keď začneme do steny vŕtať a omietka opadáva po veľkých kusoch.
 • Historické domy, klenby, presné dopasovávanie, mnoho rezaní aj tu treba kalkulovať prácu individuálne.

 

 

Upratovanie a čistota práce:

Snažíme sa pracovať, ako najčistejšie to možno, máme vŕtačky s odsávaním atď, predsa len, keď do bieleho múru, pod ktorým ich svetlý koberec vŕtate a tehla je červená, ani odsávanie úplne všetko nevezme. Celkovo sa ale domnievam, že budete s čistotou práce spokojní.

 

Sťahovanie a prenášanie vecí:

Chlapy Vám môžu samozrejme pomôcť presunúť sedaciu súpravu, za ktorú sa má systém namontovať, ale nemôžu na vlastné riziko prenášať napríklad skleníky, krehké, ťažké, alebo drahé veci, na tie treba upozorniť, alebo ideálne dať niekam bokom od montáže alebo si dojednať profesionálov .

DANTIK, s.r.o. / Praha 5 / telefon: +420 251 680 209 / e-mail: eshop@dantik.cz / IČ: 63075652

Podľa zákona o evidenci tržieb je prodávajúci povinný vystaviť kupujůcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatů tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.

 

     

 

 Dantik.cz na FAVI.sk

 

DANTIK, s.r.o.