Novinky
11.07.2022
Prvý rok po presťahovaní
Je to tu! Ani sme sa nenazdali a už môžeme oslavovať prvý rok v našej novej hale v ulici Drahoňovského v pražských Repich. Presťahovali sme sa z lege... čítať celé
24.06.2022
Euroclipy na mieru - distribúcia posunutá na 12.7.2022
Objednávky euroklipov na mieru prijaté v období od piatku 24.6. po 10:00 do piatku 8.7. do 10:00 budú z dôvodu štátnych sviatkov 5. - 6. 7. pripravené... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
  1. Úvod
  2. Rámy na obrazy
  3. Komponenty rámov na obrazy
  4. Podklady do rámov alebo puzzle

Samostatné podklady (chrbát) do rámov na obrazy

Ak potrebujete samotný chrbát k rámu, alebo podložky pod puzzle (v zásade to isté)

Cena:
EUR
EUR
Rozměr A
Rozměr B
Materiál
Zboží
Zobrazujem 1-4 z 4
Produktov na stránku 72144216

Podklad k rámom na obrazy z kartónu (s háčikom na prianie)

Papierový kartón s hrúbkou 2mm a gramážou 1400g/m2 nastrihaný na konkrétny rozmer je vhodný ako zadná strana rámu ale aj podložka pod puzzle. Kartón má šedivú farbu.

Kartón potom môžete vložiť do rámu rám pokiaľ zvolíte háčik visí za háčik v podklade. Rám teda nemusí byť tak masívny, ako v prípade, keby obraz visel priamo za rám.

Maximálny rozmer knihárskej lepenky je 70x100cm

Podklad k rámom na obrazy z HDF
(s háčikom na prianie)

Narezaná HDF doska na rozmer konkrétny rozmer je vhodná ako zadná strana rámu ale aj podložka pod puzzle. Doska je z jednej strany prírodná väčšinou predná čo nie je vidieť, z druhej biela do tej narážame v prípade priania háčiky.

Na hnedú stranu môžete nalepiť Puzzle, obrázok atď. Pred lepením odporúčame dosku utrieť vlhkou handrou, aby sa zbavila prípadného prachu, na ktorom lepidlo často nedrží.

Dosku potom môžete vložiť do rámu. Rám potom visí za háčik v podklade a nemusí byť tak masívny, ako v prípade, keby obraz visel priamo za rám.

Podklad k rámom na obrazy z VL5
(s háčikom na prianie)

Narezaná lepenka z VL5 (5 vrstvová lepenka s mikrovlnou pre väčšiu pevnosť) je 5 mm hrubý sandwich hnedej farby.

Maximálny rozmer päťvrstvovej lepenky je 150x105cm

Dosku potom môžete vložiť do rámu. Pokiaľ zvolíte háčiky, je možné zavesiť na stenu aj samotnú dosku, prípadne potom ak zvolíte slabý rám, sú háčiky v zadnej doske často vhodnejšie.

U vlnitej lepenky nalisovaný háčik drží perfektne, vytlačí ale do dosky koliesko av mieste háčika sa z 5mm stane cca len 2mm. V 99% to nevadí, pokiaľ ale máte zámer priamo na dosku lepiť slabý papier (puzzle treba nie sú problém, rovnako tak použitie ako chrbát do rámu) treba s tým počítať

Podklad k rámom na obrazy z A-board
(s háčikom na prianie)

Narezaná doska z A-boardu je ideálna tam, kde rovno na zadnú dosku potrebujete niečo nalepiť (napríklad fotografiu, nejakú tlač) Je to 5mm hrubý sandwich, ktorého jadro je polystyrén z hornej a spodnej strany potiahnutý silným papierom, následne potiahnutý vrstvou polyetylénu, aby menej sál vodu a jedna strana je potom opatrená akrylátovým lepidlom.

Lepenie puzzlí odporúčame skôr na iné dosky ako MDFBH a to ideálne nejakým lepidlom typu chemopren – napr od 3M SL77. Puzzle sú totiž zospodu plastické a nie celkom rovnú dosku sa neprilepia v celej ploche, ale iba po okrajoch – chemoprénové lepidlá a iné lepidlá, ktorým nevadí silnejšia škára sú teda vhodnejšie

Maximálny rozmer päťvrstvovej lepenky je 100x200cm

Háčik - ak si zvolíte

Pokiaľ zvolíte háčik, narazíme vám na šírku jeden / dva háčiky podľa nášho uváženia (väčšinou tak od 60 cm šírky dávame 2, záleží na type podkladu)

Najčastejšie používame kvalitný čierny háčik s pantíkom NZ5 v prípade materiálu A-board potom háčik HB. Háčik NZ5 sa do podkladu nalisuje, ostré hroty prejdú cez a na druhej strane sa roznituje. Háčik drží perfektne. Zle ho vytrhnete aj kliešťami, ale aby sa tak stalo, treba ho nalisovať veľkou silou a tým sa aj do podkladu okolo háčika vylisuje koliesko cca 4,5 cm veľké.

Pokiaľ na chrbát budete lepiť puzzle, nevadí to, ak ich máte ako chrbát do rámu, nie je to žiadny problém – robí sa to tak štandardne, pokiaľ rám nie je dosť pevný, aby obraz udržal.

Tento chrbát s háčikom ale nie je vhodný, ak rovno na prednú stranu chrbta potrebujete „nalepiť“ nejaký slabý papier, fotku – to by sme vám odporučili skôr materiál A-board a háčiky HB1.

 

DANTIK, s.r.o. / Praha 5 / telefon: +420 251 680 209 / e-mail: eshop@dantik.cz / IČ: 63075652

Podľa zákona o evidenci tržieb je prodávajúci povinný vystaviť kupujůcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatů tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.

 

     

 

 Dantik.cz na FAVI.sk

 

DANTIK, s.r.o.