RÁMOMAT - naše rámy na mieru s VIZUALIZÁCIOU A EXPEDÍCIOU DO 48 HODÍN > KLIKNITE TU <

Novinky
22.12.2022
2022-12-22 | Krásne Vianoce a šťastný nový rok!
Vážení zákazníci, rok je takmer na konci a my sme radi, že ste ho strávili s nami. Len vďaka Vám sme mohli vyrobiť tisíce rámov, rozšíriť kolekciu o... čítať celé
29.11.2022
2022-11-29 | Vylepšujeme naše stránky
aktuálne pracujeme na zlepšení nášho webu, prehadzujeme kategórie, dopĺňame obrázky. čítať celé
11.07.2022
Prvý rok po presťahovaní
Je to tu! Ani sme sa nenazdali a už môžeme oslavovať prvý rok v našej novej hale v ulici Drahoňovského v pražských Repich. Presťahovali sme sa z lege... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
 1. Úvod
 2. Ďalšie služby
 3. Pre výtvarníkov
Maliari

Dantik je rodinná firma so zhruba 15 zamestnancami, ktorá sa na trhu s rámami na obrazy pohybuje od revolúcie. Majiteľ firmy vlastní reštaurátorskú licenciu triedy A na reštaurovanie starožitností a je súdny znalec v oblasti oceňovania starožitností.

Spolupracujeme s poprednými českými múzeami a galériami, vrátane Umeleckopriemyselného múzea, Národnej galérie, Múzea hlavného mesta Prahy a tiež s Pražským Hradom (pozri referencie / čo o nás napísali).

Zakladáme si na kvalite a dobrom mene. Snažíme sa, aby rámy od nás boli jedinečné a nezameniteľné.

V dnešnej dobe je ťažké umelecké diela predať. Je preto logické, že autorom sa práve veľmi nechce investovať do rámov a radšej predávajú obrazy iba napnuté na blindráme. My však zo skúsenosti vieme, že vhodne zvolený rám má vplyv na predajnosť obrazu – minimálne z 20%.

V poslednej dobe začíname sledovať pomerne značný nárast rámovania obrazov priamo ich autormi. Jedným z priekopníkov je Michal Singer, ktorý rámuje prevažnú väčšinu obrazov úplne špecifickým spôsobom. Takmer všetky rámy sú zložené z 2-4 rámov vložených do seba. Niektoré obrazy sú vyfotené na jeho stránkach. Na fotografiách bohužiaľ nie sú zreteľné niektoré zaujímavé detaily: kombinácia lesklých a matných materiálov, hĺbka rámov a presná farebnosť.

Sme presvedčení, že dobré zarámovanie obrazu je výhodné pre všetky tri strany: pre maliarov, pre kupcov jeho obrazu a samozrejme aj pre nás. Pre nás je dôležité, aby sa k nám maliari vracali. Predať umelcovi jeden alebo dva rámy postráda hlbší zmysel. Ponúkame umelcom dlhodobú spoluprácu, ktorej výsledkom by sa mal stať zvýšený predaj obrazov. Budeme radi, pokiaľ to s nami skúsite, ale predovšetkým, ak vám spolupráca s nami pomôže predať viac obrazov. Ešte v jednej veci Vám môžeme byť prospešní. Stáva sa, že umelec má jeden názor na rám, jeho zákazník druhý a my fungujeme ako prostredník. Umelec dáva často prednosť čo najmenej nápadnému rámu (ktorý sa hodí do galérie a dá vyniknúť samotnému dielu) a kupec naopak rámu zaujímavému, odlišnému od tých, ktoré už má doma.

V posledných rokoch sa veľmi zmenila skladba ľudí, ktorí kupujú obrazy. Sú to predovšetkým hnuteľnejší zákazníci, niektorí z nich ani obrazom príliš nerozumejú a nakupujú ich aj z dôvodu investičných. Takí kupci žiadajú kompletný servis a nechcú mať „problémy a komplikácie“ (citujem jedného zákazníka). Bohužiaľ, často nemajú vkus a výber rámov je pre nich zložitý. My im samozrejme radi pomôžeme. Podmienkou však je, aby obraz vôbec zakúpili.

Problém nie je v tom, že niektorí ľudia nemajú dosť peňazí. (Ako hovoril iný zákazník: niektorí ľudia majú toľko peňazí, že kúpiť si obraz za 150 000 Sk je pre nich ako kúpiť si rožok, ale s obrazom chcú aj servis - dopravu, napríklad aj zavesenie na stenu - a chcú ho mať doma hneď. )

Všetky tieto služby sme schopní zaistiť. Už zarámovaný obraz je možné samozrejme z rámu vybrať a dať do rámu iného. Nestalo sa však ešte, že by si niekedy niekto kúpil obraz, na ktorý sme rám vyberali spolu s umelcom, a chcel ho potom dať do iného rámu. Tiež sa nikdy nestalo, že by niekto chcel obraz bez rámu len preto, aby ušetril napríklad 1500 Kč.

Zákazníci majú niekedy obavy, čo voľbe rámu povie umelec. Podľa našej skúsenosti to väčšinou nie je problém. Ale najlepším výsledkom je samozrejme zhoda umelcov i kupcov, pokiaľ ide o voľbu rámu.

Čo umelcom ponúkame:

 • Radi spolu s vami podiskutujeme a skúsime vybrať rámy, ktoré by sa podľa nášho názoru mohli páčiť vám aj vašim kupcom. Potom môžeme urobiť nejaký jednoduchý test.
 • Spolupracujúcim umelcom sme schopní zaistiť výstavný servis, predávame závesné systémy na obrazy a tiež výstavné systémy, pomocou ktorých sme schopní zavesiť výstavu s 200 obrazmi za pár hodín.
 • Sme schopní odviezť zarámované obrazy priamo vášmu kupcovi v čase, ktorý mu vyhovuje. Máme veľké autá, prípadne spolupracujúce firmy a sme schopní doviezť čokoľvek kamkoľvek (prepravovali sme aj obrazy 2,5 x 4 metre).
 • Obraz môžeme aj zavesiť presne tam, kam si určíte - kdekoľvek v Českej republike. Všetko závisí od dohovoru.
 • Sme schopní dokonca rám, ktorý je taký veľký, že neprejde dverami do miestnosti, rozobrať, sňať plátno z blindrámu, preniesť dovnútra, znovu napnúť a nasadiť rám a potom zavesiť na stenu (vrátane jej "zröntgenovania", aby sme nenavŕtali vodu, elektrinu, alebo nejaké iné vedenie).
 • Naša stoláreň je schopná narezať v najrôznejších formátoch sololitové, MDF, alubondové či akékoľvek iné dosky, na ktoré chcete maľovať.
 • Naša výroba je schopná vyrobiť rám alebo lištu výhradne len pre vás (lišty rôzne vypaľované, vyškrabávané, alebo naopak ručne pozlátené starými technikami - majiteľ firmy DANTIK má štátnu reštaurátorskú licenciu triedy „A“ a mimoriadne zákazky sú pre neho výzvou.
 • Vieme plátna napínať, prepínať, žehliť aj rovnať
 • Umelecké dielo zabalíme tak, aby sa dalo autom alebo lietadlom poslať kamkoľvek po svete, príp. prepravu aj zariadime.
 • Grafiku zarámujeme do muzeálneho skla, muzeálneho akrylátu, nekyslých paspart atď.
 • Sme schopní zarámovať obraz, motýle, gitary, televízie, boxerské rukavice, hodinky atď.
 • V prípade trvalejšej spolupráce vám poskytneme províziu zo zákaziek, ktoré sprostredkujete.
 • Sme schopní vám rám vyrobiť počas štvrť hodinky, zatiaľ čo si u nás vypijete talianske espresso alebo čaj.
 • Radi vás prevedieme po našej výrobe, ukážeme vám, že náš sklad obsahujúci asi 800 druhov a 100 km líšt je skutočne plný a nie je to len číslo dostupných líšt z katalógu.
 • Môžete si hotové obrazy vyzdvihnúť v ktorejkoľvek z našich predajní na Flóre, Hradčanskej alebo v Řepích. Najlepšie sa ale o vás asi postaráme v Řepích, kde sa pomerne často môžete stretnúť so svojimi kolegami.
 • Dovoľte malé odľahčenie na záver: Maľujte a nechajte nás, aby sme sa postarali o všetko ostatné. Čím viac budete predávať, tým viac budeme rámovať a spolupráca bude zaujímavejšia pre obe strany.

 

DANTIK, s.r.o. / Praha 5 / telefon: +420 251 680 209 / e-mail: eshop@dantik.cz / IČ: 63075652

Podľa zákona o evidenci tržieb je prodávajúci povinný vystaviť kupujůcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatů tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.

 

     

 

 Dantik.cz na FAVI.sk

 

DANTIK, s.r.o.