RÁMOMAT - VYSKÚŠAJTE ZADARMO VIZUALIZÁCIU RÁMOV

Novinky
22.12.2022
2022-12-22 | Krásne Vianoce a šťastný nový rok!
Vážení zákazníci, rok je takmer na konci a my sme radi, že ste ho strávili s nami. Len vďaka Vám sme mohli vyrobiť tisíce rámov, rozšíriť kolekciu o... čítať celé
29.11.2022
2022-11-29 | Vylepšujeme naše stránky
aktuálne pracujeme na zlepšení nášho webu, prehadzujeme kategórie, dopĺňame obrázky. čítať celé
11.07.2022
Prvý rok po presťahovaní
Je to tu! Ani sme sa nenazdali a už môžeme oslavovať prvý rok v našej novej hale v ulici Drahoňovského v pražských Repich. Presťahovali sme sa z lege... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
História firmy Dantik

Firma Dantik - Danilo Česal, bola založená krátko po novembri 1989. V tej dobe mal majiteľ firmy už bohaté skúsenosti z odboru reštaurovania nábytku. Postupne prijal zamestnancov, a hoci väčšina z nich boli reštaurátori, ktorí sa zaoberajú opravovaním celých interiérov, ako napríklad reštaurovanie priestorov Obecného domu, sa malá časť firmy oddelila a začala sa venovať rámovaniu obrazov.

Postupom času sa začal rozširovať sortiment a vlastné sklady. Firma prestala byť závislá na jedinom českom výrobcovi Lira Krumlov, ktorá v tom čase mala na Českom trhu monopol a začala si voziť vlastné lišty z Talianska.

Nový tovar sa ujal a aj ďalší rámári začali mať o Taliansky materiál záujem. Naša firma rozšírila sklady a pomaly začala tovar predávať aj veľkoobchodne. Firma stále rástla. Vzhľadom k atypickému tovaru a na vtedajšie pomery slušnej zásobe, získavala zaujímavé maloobchodné zákazky a stále väčšie a väčšie marketingové akcie typu Becherovka, Fernet Stock. Zaujala aj množstvo zákazníkov z radov umelcov.

Otvorili sme prvú predajňu na Milady Horákovej 107. Hoci sa vtedy otvorenie predajne zdalo ako risk a v porovnaní s ostatnými predajňami sa veľkosťou nemôže rovnať, ukázalo sa, že predajňa si sama na seba zarobí a firma ide správnou cestou. Reštaurovanie naproti tomu stále skomieralo, pretože sa zmenil štýl ľudí, ktorí si začali vážiť viac moderného nábytku, než kvalitne a vtedy veľmi prácne vyrobeného starého.

Väčšina reštaurátorov musela zmeniť svoje činnosti alebo založili vlastné spoločnosti a firma Dantik sa začala venovať naplno rámovaniu. Aj z rámovania ale odišiel rad rámárov, ktorí si založili nie len po Prahe rad rámárskych firiem. Niektorí z firmy Dantik stále odoberajú tovar, niektorí sa napojili na iných dodávateľov.

Firma Dantik otvorila ďalšiu predajňu na Vinohradskej 38, ktorá už dokázala prezentovať myšlienku firmy, že nie je také dôležité množstvo rozličných druhov líšt, ale servis, ochota a umenie poradiť tak, aby obraz vyzeral perfektne.

Veľkoobchodný predaj sa trošku pribrzdil znížením niektorých predajných cien konkurencie pod naše nákupné ceny. Firma ľahko uhla sa sortimentom a niekoľko dílerov začalo ponúkať veľkoobchodný tovar rámárom po celej Českej republike.

Pomaly sme začali učiť rámárov, aby zákazníkom ponúkali službu ako takú, vysvetľovali im rozdiely v materiáloch, ponúkali varianty atď.

Veľkoobchodnému predaju veľmi pomohla aj služba Chopservice. Rámári boli zvyknutí nakúpiť si niekoľko desiatok metrov líšt (výrobcovia vyrábali vždy určité množstvo líšt, a ďalšiu sériu vyrábali napríklad za niekoľko mesiacov) a keďže nemohli mať v sklade uložených veľa peňazí, museli obmedziť sortiment. Nová služba chopservice toto zmenila. Firma si zavesila na vzorkovník namiesto 20 druhov líšt napríklad 300 a akonáhle si zákazník objednal rám, naša firma ho vyrobila, v ten deň odoslala a druhý deň ho mal rámár pri sebe. Do polotovaru si potom rámár dorobil paspartu, sklo, alebo vložil obrázok a odovzdal zákazníkovi. Táto služba a jej spoľahlivosť vyzdvihli postavenie firmy na trhu.

Následne sme otvorili ďalšiu predajňu na Flóre - Vinohradská 152. Firma sa ďalej rozvíjala o cca. 40% každým rokom. Najímali sme ďalších zamestnancov, začali sa špecializovať na služby, pomaly začali opúšťať niektoré tovary, ktoré sa nám nezdali dosť kvalitné a zaujímavé. To pritiahlo množstvo ďalších českých umelcov, ktorých si veľmi vážime, az niektorých sa stali naši priatelia. Z ich potreby sa odlíšiť a na základe ich požiadaviek sme potom začali už iba do maloobchodných predajní nakupovať v Taliansku špeciálne lišty. Lišty, ktoré nikto iný nemal.

Do sortimentu sme v roku 2007 zaradili závesný systém. Vybrali sme podľa nás najspoľahlivejšiu Holandskú firmu Artiteq. To predovšetkým kvôli jej háčikom ratchethook s pravdepodobne najrýchlejšou inštaláciou a bezproblémovosťou. Odvtedy nám nespadol žiadny obraz a systém neustále predávame.

Veľkoobchodne sme sortiment nerozširovali toľko - číta cca. 350-400 druhov líšt, pretože sme neboli schopní zaistiť tak široký sortiment ako máme v predajniach. Ten je zhruba trojnásobný, ale veľmi sme zapracovali na spoľahlivosti. Garantujeme dodanie tovaru do 24 hodín, po Prahe potom pravidelné zavážanie tovaru a to vrátane kuriérskych služieb, kedy dodáme do rámárstva hotový rám do niekoľkých hodín.

Spustili sme E-shopy, ktoré sme rozdelili podľa ich zamerania. Niektoré tovary sme vytlačili z predajní práve na weby, ako je Ramomat.cz. Tým sme sa potom mohli na predajniach opäť viac venovať zákazníkom. Ďalší web zavesne-systemy.cz sa začal venovať problematike vešania obrazov. Následne sa e-shopy zlúčili do jedného a to dantik.cz, ktorý je pre vás dostupný v súčasnosti.

Usadili sa zamestnanci, z ktorých každý je úplný profesionál vo svojom odbore. Rámári sú schopní z lišty vykúzliť akýkoľvek tvar. Za pomoci stolárov potom rámujeme televízie, gitary, vyrábame vitríny. Adjustérky pracujú s takou starostlivosťou, že bežne rámujeme chrobáky, motýle alebo rozobrané historické hodinky. Zamestnanci v sklade a baliarni denne posielajú desiatky hotových rámov a polotovarov po celej republike bez toho, aby sa poškodili. Jeden z kolegov sa venuje inštaláciám obrazov v múzeách a galériách. V kancelárii sa o priebeh zákazky svedomito stará kolegyňa. Tu sa aj ďalší kolegovia starajú o veľkoobchodných zákazníkov, celkový chod firmy a neštandardné zákazky.

 

DANTIK, s.r.o. / Praha 5 / telefon: +420 251 680 209 / e-mail: eshop@dantik.cz / IČ: 63075652

Podľa zákona o evidenci tržieb je prodávajúci povinný vystaviť kupujůcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatů tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.

 

     

 

 Dantik.cz na FAVI.sk

 

DANTIK, s.r.o.